If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?


9 oranges and 7 apples

Rate answer
Wrong answer?

If your question is not fully disclosed, then try using the search on the site and find other answers on the subject Mathematics.

Find another answers

Load image