Answer:
H
Step-by-step explanation:
Since they spend 800 plus 10 dollar per cake, they want to make more than that, and each cake sells for 15 dollars, which means the total amount of money made from cakes has to add up to MORE than what they spend to maintain the business.
Rate answer
Wrong answer?
If your question is not fully disclosed, then try using the search on the site and find other answers on the subject Mathematics.
Find another answersRecent questions
Mathematics, published 11.05.2023
Mathematics, published 23.03.2023
Use the equation to identify the center and radius of the circle (X+3)^2+(y-7^2=11
Mathematics, published 27.05.2023