A 4 pack of jump ropes costs $15.28. What is the unit price? per jump rope​


Answer:

Each jump rope will cost: $15.28 ÷ 4 = $3.82


Rate answer
Wrong answer?

If your question is not fully disclosed, then try using the search on the site and find other answers on the subject Mathematics.

Find another answers

Load image