A 4 pack of jump ropes costs $15.28. What is the unit price? per jump rope
Answer:
Each jump rope will cost: $15.28 ÷ 4 = $3.82
Rate answer
Wrong answer?
If your question is not fully disclosed, then try using the search on the site and find other answers on the subject Mathematics.
Find another answersRecent questions
Mathematics, published 11.05.2023
Mathematics, published 23.03.2023
Use the equation to identify the center and radius of the circle (X+3)^2+(y-7^2=11
Mathematics, published 27.05.2023